Elektrody-wolframowe-ostrzenie-1024x392

Jeśli masz do czynienia ze spawaniem TIG, to na pewno zdajesz sobie sprawę z zagrożeń związanych z użyciem elektrod wolframowych. A mówiąc dokładniej, z ich ostrzeniem. Na szczęście dedykowane szlifierki rozwiązują temat jakichkolwiek zagrożeń, chroniąc Twoje zdrowe i zapewniając perfekcyjne ostrzenie elektrod TIG.

W czym problem?
Elektrody wolframowe zawierają pierwiastki metali ciężkich takich jak tor. Oczywiście samo spawanie nimi jest bezpieczne i między innymi stąd ich popularność wśród spawaczy TIG. Wynika ona również z trwałości, łatwego użycia i obecności toru, który z kolei poprawia zajarzenie łuku i zapewnia jego stabilność. Kłopot zaczyna się jednak podczas ostrzenia elektrody. Powstaje wtedy toksyczny pył, którego wdychanie może powodować ostre lub przewlekłe choroby dróg oddechowych, w tym raka płuc. Ponadto szkodzi również środowisku. Dlatego zdecydowanie odradza się ostrzenia elektrod ręcznie, zwykłą szlifierką. No dobrze, w takim razie co w zamian?

Użyj dedykowanej ostrzałki / szlifierki do elektrod wolframowych.
Sprawdzone, bezpieczne dla zdrowia i przyjazne środowisku. Dodatkowo, zapewniające perfekcyjnie naostrzoną elektrodę i powtarzalność w jej przygotowaniu. Wszystkie te aspekty znajdziesz w ostrzałkach Green Pointer firmy Migatronic.
W zależności od potrzeby i trybu pracy, do wyboru masz lekką i przenośną ostrzałkę Green Pointer X2, stacjonarny model Green Pointer Pro oraz Green Pointer Pro-Cut z dodatkową funkcją cięcia elektrody. Sprawdź zalety ich wszystkich.

Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany kupnem ostrzałki do elektrod wolframowych, zapraszamy do skontaktowania się z nami w Poznaniu.

Ostrzałki szlifierki do elektrod Poznań

Zdrowie i ochrona środowiska.
Tworząc serię Green Pointer, inżynierowie Migatronica dokładnie przemyśleli Twoje bezpieczeństwo. Dzięki nim teraz możesz ostrzyć elektrody spokojny/a o zdrowie swoich płuc. Modele stacjonarne Pro i Pro-Cut wyposażone są bowiem w specjalny płyn chłodzący i szczelną komorę, w której gromadzi się 100% toksycznego pyłu, chroniąc Cię przed zagrożeniem. Natomiast przenośna i lekka ostrzałka X2 ma zintegrowany filtr przeciwpyłowy, który całkowicie wchłania opiłki powstałe w trakcie ostrzenia elektrody wolframowej.

POZNAJ OFERTĘ ostrzałek do elektrod wolframowych

Przejdźmy teraz do kolejnych plusów prezentowanych ostrzałek.

Precyzja i powtarzalność.
Precyzyjny kąt naostrzenia elektrody jest ważny nie tylko dla jakości spoiny. Dzięki odpowiedniemu zaostrzeniu, masz możliwość wykonania większej ilości zajarzeń łuku, zanim znów przystąpisz do ponownego szlifowania końcówki. W przypadku serii Green Pointer powyższe aspekty są zapewnione między innymi przez dużą dowolność regulowania kąta ostrzenia. Do dyspozycji są opcje od 7,5 do 90 stopni, w efekcie czego otrzymujesz elektrodę równą odpowiednio 15 do 180 stopni.
Doskonałe rezultaty osiągasz również dzięki uchwytowi mocującemu. Umieszczona w nim elektroda jest dokładnie scentrowana i zablokowana, efektem czego ostateczny szlif jest perfekcyjny i dokładnie taki, jak tego oczekujesz. Dzięki unikalnemu zaciskowi masz też pewność, że każda kolejna elektroda będzie identyczna. Wystarczy, że raz ustawisz kąt ostrzenia by od tego momentu przygotować tyle elektrod, ile potrzebujesz i przez taki okres czasu, jaki jest wymagany w Twoim bieżącym projekcie.

Masz pytania do tej części artykułu, lub chcesz kupić którąś z ostrzałek? Zapraszamy do skontaktowania się z nami w Poznaniu.

Oszczędzasz swój czas. Dbasz o materiał.
Przedstawione modele Green Pointer ostrzą elektrody wolframowe TIG przy użyciu diamentowej tarczy. W procesie ostrzenia zastosowano płyn chłodzący (Pro i Pro-Cut), który prócz samej elektrody, chroni przed przegrzaniem również ten cenny element. Z kolei w przypadku ostrzałki X2, mimośrodowe mocowanie elektrody w uchwycie pozwala na dostosowanie przez Ciebie miejsca, w którym ostrzysz. Co ważne, cecha ta wpływa na trzykrotne (!) wydłużenie żywotność samej tarczy.

Spójrzmy dalej. Połączenie płynu chłodzącego z dużą prędkością silnika (8,5 tys. obrotów na minutę w przypadku Pro i Pro-Cut oraz 24 tys. obrotów na minutę w przypadku X2) daje w efekcie idealnie naostrzoną elektrodę. Ponadto skraca czas całego procesu i zapobiega przegrzaniu elektrody. Co więcej, unikalny uchwyt i mechanizm blokowania elektrody, powoduje minimalne straty materiału podczas ostrzenia (do 0,3 mm).

Rozmiar ma znaczenie.
Zwróć jeszcze uwagę na model Green Pointer Pro-Cut, który łączy funkcję ostrzenia elektrody wolframowej z jej cięciem. Obcinarka jest wyposażona w różne opcje regulowania długości elektrody. Dzięki temu masz wpływ zarówno na stworzenie idealnego kąta końcówki, jak też na uzyskanie elektrody o długości potrzebnej w konkretnych pracach spawalniczych, łącznie ze spawaniem orbitalnym i w spawaniu zrobotyzowanym. Co istotne, szlifujesz i ucinasz elektrodę bez wyjmowania jej z uchwytu mocującego. Szybko i sprawnie!
Dodajmy jeszcze, że w przypadku urządzenia X2 możliwe jest ostrzenie nawet bardzo krótkich elektrod (19mm z zastosowaniem standardowego zacisku i 15mm z użyciem specjalnego zacisku).

Dobra zmiana. Faktycznie i bez ściemy.
Jeśli spawasz metodą TIG i nadal ostrzysz elektrody wolframowe na zwykłej szlifierce, to mamy nadzieję, że ten artykuł przekona Cię do zmiany metody. Stosując dedykowane ostrzałki ochronisz swoje zdrowie, zapewnisz precyzję pracy, oszczędzisz czas i materiał.

 

Promocje

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ostrzenia elektrod wolframowych, lub jesteś zainteresowany/a kupnem opisanych ostrzałek, to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Zadzwoń 61 667 57 41 lub napisz do nas na adres biuro@maszynowa.pl 

Zapraszamy również do odwiedzenia sklepu spawalniczego Maszynowa.pl, który mieści się w Poznaniu przy ul. Węglowej 1/3 (znajdziesz nas za budynkiem Silvapolu). Do Twojej dyspozycji mamy spory parking,więc możesz spokojnie zaparkować, choćby nawet tirem 🙂

 

 

Zobacz z bliska wybrane zalety ostrzałek Green Pointer Pro i Pro Cut firmy Migatronic.

płyn-chłodzący_ostrzałka-Pro-Cut-MigatronicSzczelny pojemnik z płynem chłodzącym – tutaj zbiera się toksyczny pył wytwarzany w trakcie ostrzenia elektrody.

uchwyt-ostrzałki-PRO-CUT-MigatronicUchwyt – dzięki niemu masz dowolność regulowania kąta ostrzenia elektrody od 7,5 do 90 stopni,w efekcie czego otrzymujesz elektrodę równą odpowiednio 15 do 180 stopni.

Uchwyt-tnący-elektrodę-ostrzałka-Pro-Cut MigatronicTutaj szybko i precyzyjnie utniesz elektrodę wolframową do długości, którą potrzebujesz. Wystarczy przekręcić uchwyt i gotowe.

Kąt-ostrzenia-elektrody-wolframowej Pro MigatronicOstrzenie elektrody wolframowej – precyzyjny kąt ostrzenia i pełne bezpieczeństwo.

 

Zobacz z bliska wybrane zalety przenośnej ostrzałki Green Pointer X2 firmy Migatronic.

Greenpointer-X2_okienkoOkienko podglądu – tutaj w bezpieczny dla siebie sposób zobaczysz cały proces ostrzenia.

 

GreenpointerX2_wymienny-filtrZintegrowany filtr przeciwpyłowy – tutaj wchłaniane są opiłki powstałe w trakcie ostrzenia elektrody wolframowej.

 

GreenpointerX2_uchwytPrecyzyjna regulacja kąta ostrzenia od 15 do 180 stopni.

 

GreenpointerX2_ekscentryczna-tarcza Mimośrodowa tarcza diamentowa – wybierasz miejsce, w którym ostrzysz i tym samym 3-krotnie wydłużasz żywotność tarczy.

 

Promocje

Jeśli spodobały Ci się zaprezentowane ostrzałki do elektrod i jesteś zainteresowany/a kupnem, to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Zadzwoń 61 667 57 41 lub napisz do nas na adres biuro@maszynowa.pl 

Zapraszamy również do odwiedzenia sklepu spawalniczego Maszynowa.pl w Poznaniu przy ul. Węglowej 1/3. Do zobaczenia! 🙂