W dniach 10-11 maja pojechaliśmy do Vreden w Niemczech, do siedziby firmy Kemper na dwudniowe szkolenie dla dystrybutorów. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych – świetna organizacja, dużo praktycznej wiedzy, technicznych detali oraz przygoda rodem z westernu.

Szkolenie-Kemper_Maszynowa-dystrybutorem

Dobry plan to prosty plan
Udając się na daleki zachód Niemiec, aż pod Holenderską granicę, mieliśmy prosty plan. Przede wszystkim chcieliśmy zapoznać się z firmą Kemper i linią jej produktów, by jako dystrybutor móc jak najlepiej pomagać Wam, naszym klientom, w doborze urządzeń filtrowentylacyjnych. Dodatkowo chcieliśmy zgłębić również techniczną wiedzę o systemach wentylacji dymów i pyłów spawalniczych. W wolnym czasie natomiast planowaliśmy oczywiście napić się dobrego niemieckiego piwa. Misja została wykonana w 100%! 🙂

Skontaktuj się z nami! Maszynowa.pl – dystrybutor firmy Kemper w Poznaniu i Wielkopolsce.

Wentylacja stanowisk spawalniczych – know how
Podczas szkolenia poznaliśmy wszystkie modele urządzeń odciągowych stosowanych na stanowisku spawalniczym. Zgłębiliśmy wiedzę o funkcjonalności i zaletach urządzeń do odciągów punktowych przejezdnych/mobilnych i stacjonarnych. Co istotne, dowiedzieliśmy się jak dobierać odpowiednie urządzenia oddymiające i odpylające, w zależności od miejsca użytkowania i spawanego materiału. Poznaliśmy też sposób, w jaki firma Kemper podchodzi do projektowania i instalowania rozbudowanych systemów filtrowentylacji w dużych halach przemysłowych.

Szkiełko i oko
Teoria ma znaczenie, ale nic tak nie uczy jak doświadczenie. O tym również pomyślała firma Kemper, prezentując nam w jednej ze swoich hal praktyczne sposoby zastosowania punktowych systemów oddymiających. Przyjaźni i pomocni pracownicy Kempera zapoznali nas z ich uruchamianiem i sposobami użytkowania tak, by jak najlepiej spełniały swoją rolę – oczyszczały powietrze z dymu i pyłów. Dodatkowo zobaczyliśmy jak w rzeczywistości, w jednej z okolicznych fabryk funkcjonuje wieża CleanAir Tower i jak sprawdza się tam system wentylacji KemJet. Wszystko to, a zwłaszcza jakość wykonania, funkcjonalność i wygoda użytkowania zrobiły na nas ogromne wrażenie.

CleanAir-Tower_KemJet

Masz pytania dot. produktów Kemper? Zadzwoń lub odwiedź nas w Poznaniu (sklep spawalniczy Maszynowa.pl ul. Węglowa 1/3).

By móc Wam skutecznie pomagać
– Każde z zaprezentowanych rozwiązań do oddymiania i odpylania ma swoje szczególne zalety. Najważniejsze, że każde z nich stawia na zdrowie i to do mnie przemawia – mówi Mariusz Nosalski, handlowiec w Maszynowa Team. Oczywiście wszystko zależy od miejsca użytkowania i metody pracy – kwestia optymalnego doboru. Dlatego cieszę się, że wziąłem udział w tym szkoleniu, ponieważ teraz mogę faktycznie pomóc naszym klientom w wybraniu odpowiedniego urządzenia i systemu wentylacji zarówno dla spawaczy, jak też dla operatorów szlifierek.

Filtrowentylacja prima sort!
– Jedno z urządzeń wzbudziło moje największe zainteresowanie i jest nim wieża CleanAir Tower. Dlaczego? Przede wszystkich projektanci z Kempera pomyśleli o maksymalnej wygodzie użytkowania – mówi Szymon Warpachowicz, wspólnik w Maszynowa.pl. To pierwsza wentylacja przestrzenna, w której wyeliminowano orurowanie, dzięki czemu można ją postawić w dowolnej lokalizacji i przemieszczać po hali w zależności od miejsca, w którym aktualnie pracują operatorzy. Co istotne, wieża CleanAir Tower jest bardzo efektywna – ma zasięg do 12 metrów, czyli w praktyce usuwa dymy i pyły na obszarze o średnicy do 24 metrów. Pomimo braku rozbudowanego systemu orurowania to wynik, który wymaga uznania – kontynuuje Szymon. Kolejną zaletą moim zdaniem jest samoczyszczący filtr, który można eksploatować nawet kilka lat. Zastosowany system 'pulse jet’ powoduje, że na filtrze nie pozostają żadne pyły. Te zaś usuwa się przy pomocy bezpiecznego, szczelnie zamkniętego pojemnika. Co więcej, wspomniany filtr jest niezwykle szczelny, wychwytując najdrobniejsze cząsteczki dymu spawalniczego 0,2-0,4 mikrometrów.
CleanAirTower_wymiana-pojemnika
Wymienione cechy powodują, że nabywając CleanAir Tower klient zyskuje rozwiązanie uniwersalne, mobilne, trwałe, bezpieczne i które może na bieżąco dopasowywać do swoich aktualnych potrzeb. W połączeniu z najnowocześniejszymi filtrami, system ten zapewnia idealnie czyste powietrze, bez dymu i pyłów, dbając o zdrowie i komfort pracy spawaczy i szlifierzy.

Zobacz jak działa system wentylacji CleanAir Tower

Dlaczego Maszynowa poleca Kemper?
Pełen profesjonalizm, materiały najwyższej jakości, estetyka i rzetelność wykonania to cechy, które przekonały nas do współpracy z firmą Kemper. Osobiście sprawdziliśmy każde urządzenie, dlatego możemy je Wam polecić z czystym sumieniem. Mamy świadomość, że są to produkty z wyższej półki, w które warto zainwestować. Tym bardziej jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie pracowników, pewność i niezawodność działania oraz wygoda i elastyczność użytkowania.

P.S. Nie samą nauką człowiek żyje, czyli wild wild west!
Relaks i zimne piwo są człowiekowi potrzebne do życia tak, jak czyste, przefiltrowane powietrze w spawalni 😉 W tej sytuacji nie mogło obyć się bez integracyjnego bonusa. Po szkoleniu firma Kemper zorganizowała dla całej grupy wycieczkę drewnianym wozem z prawdziwym woźnicą, parą pięknych koni i… niespodzianką w środku.
Wóz z niespodzianką
Była też przygoda. Otóż, gdy tak sobie gaworzyliśmy, popijając pysznego browara i tradycyjne nalewki, nagle coś rąbnęło, a tył wozu wylądował bezpośrednio na drodze, prawie razem z Mariuszem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a awaria polegała na zwykłym urwaniu się koła. Cóż – jakie czasy, taki dziki zachód 😉 Czekając na wymianę wozu oczywiście zadbaliśmy o to, aby nie przestawać umilać sobie czas z wykorzystaniem wszystkich dostępnych na miejscu napitków.

ZOBACZ WIĘCEJ FOTOGRAFII ZE SZKOLENIA

system-monitorowania-czystości-powietrza-Kemper

AirWatch – system monitorowania poziomu czystości powietrza.

To bezprzewodowe urządzenie na bieżąco monitoruje poziom czystości w pomieszczeniu i steruje urządzeniami służącymi do wentylacji. W przypadku przekroczenia normy zanieczyszczenia, AirWatch automatycznie załącza skoordynowane z nim urządzenie, na przykład wieżę Clean Air Tower. Można je umieścić w dowolnym miejscu hali i skoordynować z jednym lub kilkoma urządzeniami wentylującymi, by dbało o optymalne ich funkcjonowanie.

Mierzone wartości i dane są wyświetlane na skoordynowanym z AirWatch telefonie lub tablecie, a na samym urządzeniu poprzez zestaw kolorowych diod. Chcesz wiedzieć więcej o kontrolerze powietrza AurWatch? TUTAJ zapoznaj się z ulotką

 

system-8000-wentylacja-stacjonarna-Kemper-8000 Kemper system 8000 – stacjonarny system filtrowentylacji.

Stacjonarny system oddymiania i odpylania w kompaktowej obudowie, idealnie nadaje się do pomieszczeń spawalni i szlifierni.

 

 

 

 

System-filtrów-Kemper_300

Montaż stacjonarnego zespołu filtrów.

 

 

 

 

 

 

 

 

stół-szlifierski-Kemper

Stół szlifierski z odciągiem – Kemper

  • wytrzymała podkładka materiałowa zapewnia bezpieczną pracę
  • składane boczne ściany – możliwość szlifowania większych elementów
  • praca bez hałasu, dzięki izolacji akustycznej w bocznych ścianach
  • czyste i zdrowe powietrze – pyły wychwytywane są w tylnej ścianie
  • możliwość połączenia z istniejącym systemem odsysania pyłów

 

 

Skontaktuj się z Mariuszem, który odpowie na Twoje pytania i pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie do wentylacji

Promocje

Jeśli jesteś zainteresowany/a wprowadzeniem lub rozbudowaniem systemu filtrowentylacji w spawalni lub szlifierni, to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami. Jako dystrybutor firmy Kemper w Poznaniu i na terenie Wielkopolski, pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie, które zapewni czyste powietrze w Twoim zakładzie pracy.

Kemper – kontakt w Poznaniu. Zadzwoń bezpośrednio do Mariusza 791 108 180 lub do poznańskiego biura 61 667 57 41 albo napisz do nas na adres biuro@maszynowa.pl Zapraszamy do naszego sklepu spawalniczego Maszynowa.pl w Poznaniu przy ul. Węglowej 1/3.

 

 

FOTO: by Mariusz i od firmy Kemper.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *